Begeleiding voor de start van het bedrijf
De voorbereidingsperiode is gericht op het samenstellen van een ondernemingsplan. De begeleiding door USG Restart bestaat uit een combinatie van persoonlijke coaching en een cursus in zes onderdelen, te weten:
· De ondernemer en het ondernemingsplan
· Jouw product/dienst en de markt
· Persoonlijke verkoop
· De ondernemer en de belastingdienst
· De ondernemer en financiën
· De ondernemer en administratie
Individuele coaching
Je wordt als aankomende ondernemer persoonlijk begeleid door een ervaren coach van USG Restart. De coach vervult een belangrijke rol tijdens de voorbereidingsperiode. Samen met je coach vertaal je alles wat je geleerd hebt tijdens de cursus naar jouw persoonlijke ondernemingsplan. De coach bewaakt de voortgang van het traject en stimuleert jou in je persoonlijke ontwikkeling.
Cursusonderdelen
Naast de persoonlijke coaching biedt Restart jou 6 trainingsdagen aan, verspreid over een periode van 12 weken.
De ondernemer en het ondernemingsplan
Dit onderdeel heeft de volgende doelstellingen:
· Kritisch leren kijken naar je eigen motivatie en doelstellingen
· Verschillen en effecten begrijpen tussen zakelijke en persoonlijke doelstellingen
· Het belang en de opbouw kennen van een ondernemingsplan, missie, visie en strategie
· Het kort en kernachtig kunnen presenteren van de eigen plannen
Jouw product/dienst en de markt
Dit onderdeel heeft de volgende doelstellingen:
· Scherp kunnen formuleren wat de dienst of het product inhoudt
· Weten hoe een beeld gevormd kan worden over de markt voor het product/ de dienst
· Weten hoe bepaald kan worden wie en hoe groot de verwachte concurrentie is
Persoonlijke verkoop
Dit onderdeel heeft de volgende doelstellingen:
· Tips en ervaring opdoen om een succesvol verkoopgesprek te voeren
· Start maken met en/of het in kaart brengen van je eigen netwerk
De ondernemer en de belastingdienst
Dit onderdeel heeft de volgende doelstellingen:
· Inzicht krijgen in de diverse ondernemingsvormen
· Basiskennis opdoen over de verschillende belastingen
· Bewuste keuze kunnen maken over je eigen ondernemingsvorm
De ondernemer en financiën
Dit onderdeel heeft de volgende doelstellingen:
· Het kunnen interpreteren van een eenvoudige balans en winst- en verliesrekening
· De betekenis en het nut kennen van veel voorkomende financiële begrippen en kengetallen
De ondernemer en administratie
Dit onderdeel heeft de volgende doelstellingen:
· Weten waaraan een eenvoudige administratie moet voldoen en hoe je deze bij kunt houden
· Tips verkrijgen over het inrichten van je eigen financiële administratie
· Kennis opdoen over de processen in het offerte- en facturatietraject
Resultaat
Het samengestelde ondernemingsplan vormt het resultaat van de voorbereidingsperiode.
Op basis van dit plan wordt een besluit voor een definitieve start van het bedrijf genomen. In overleg met jou worden afspraken gemaakt over rapportagemomenten tijdens de voorbereidingsperiode.
Begeleiding na de start van het bedrijf
Restart biedt na start van de eigen onderneming de volgende onderdelen aan:
· Persoonlijke coaching
· Netwerk- en intervisiebijeenkomsten.
Persoonlijke coaching
Na het schrijven van het ondernemingsplan begint nu de werkelijke uitdaging, namelijk het succesvol draaien van je eigen bedrijf. Tijdens het samenstellen van het ondernemingsplan zijn al vele concrete zaken onderzocht die nu in de praktijk kunnen worden gebracht.
Resultaten van het marktonderzoek zullen nu moeten leiden tot concrete opdrachten. Jouw persoonseigenschappen en kwaliteiten zijn in deze fase heel erg belangrijk. Vele kleine gestarte ondernemers ervaren deze periode als intensief.
Je ontdekt dat je de meest uiteenlopende bedrijfstaken zelf moeten oppakken en uitvoeren. Vaak ervaren ondernemers de periode na de start als een tijd waarin je er alleen voor staat en veel alleen moet oppakken. Er is nog geen netwerk dat zorgt voor herhalingsopdrachten en je moet voortdurend zelf het initiatief te nemen om resultaten te bereiken. Coaching en begeleiding in deze fase is heel prettig en belangrijk.
Samen met jou worden de gespreksonderwerpen bepaald.
Mogelijke gespreksonderwerpen zijn:
· Jouw kijk op ondernemerschap
· Aanpak en resultaten marktbewerking
· Marktontwikkelingen
· Offerteprocedure en calculatie
· Financiële resultaten van het bedrijf
Netwerk- en intervisie bijeenkomsten
Restart organiseert regelmatig netwerk- en intervisiebijeenkomsten voor ondernemers. Deze bijeenkomsten worden onderwerpgericht georganiseerd. De onderwerpen worden afgestemd op de behoeften van jou en je collega-ondernemers. De bijeenkomsten bieden je een prima kans om contacten te leggen met andere ondernemers en zo je netwerk op te bouwen.
Aangeboden door:
Bezoekadres: PJ Oudweg 61 Almere
Postadres: PJ Oudweg 61, 1314 CK Almere
Telefoonnummer: 0800-73 78 278
Telefoonnummer: 030-2567809
E-mail: info@usgrestart.nl
Website: www.usgrestart.nl
Organisatie Type
Re-integratiebedrijven
Doelstelling of kernactiviteit:
De hoofddoelstelling van Restart is het realiseren van duurzame arbeidsinpassing in een betaalde functie die aansluit bij de competenties van de kandidaat.
Belangrijkste doelgroepen:
Onze missie is helder: Restart helpt en begeleidt mensen bij het vinden en/of behouden van betaald werk. Wij doen dit ongeacht de afstand die er tot de arbeidsmarkt is en welke individuele beperkingen daar ook de oorzaak van zijn.
Soorten diensten of activiteiten:
Restart helpt mensen hun individuele situatie te analyseren en te ontdekken waar aangrijpingspunten voor verbetering van hun arbeidskansen liggen en ondersteunt hen bij de “verzilvering” hiervan.
In essentie is onze dienstverlening en inzet gericht op het versterken van de zelfredzaamheid van de kandidaat, waardoor deze persoonlijk groeit, met als belangrijkste resultante dat hij/zij in staat is duurzaam te participeren op de arbeidsmarkt. Daarbij bieden wij concrete ondersteuning in de vorm van verschillende instrumenten, actieve benadering van de arbeidsmarkt en doelgerichte coaching. Ook in de regio Eindhoven hebben wij als contractpartner van de gemeente Eindhoven, gewerkt vanuit deze doelstellingen en visie en goede resultaten afgeleverd.
Onze totale dienstverlening bestaat uit:
• Re-integratie WW/WWB
• Re-integratie WIA/WAJONG
• Jobcoaching,
Jobcarving
• Voorschakeltrajecte
• Arbeidsdeskundigadvies
• Outplacemen
• Re-integratie 2e spoor
• Loopbaancoaching
• Competentieontwikkeling
• Assessments
• Loopbaanonderzoek/beroepskeuzeadvies
Verder bieden wij een pakket aan trainingen en workshops dat aan bovengenoemde dienstverlening is gerelateerd, zoals:
• Sollicitatie/presentatietraining Aan-de-Slag
• Transitie/omgaan met veranderingen
• Leeftijdsbewust personeelsbeleid
• Regie over eigen loopbaan