HomeVluchtelingenWerk Zuid-Nederland › Integratie en participatie
Zoom:

Integratie en participatie

Doel:

Vluchtelingen die te horen krijgen dat ze in Nederland mogen blijven, kunnen beginnen met het opbouwen van een nieuw bestaan. Dat is niet altijd even gemakkelijk in het doolhof dat Nederland heet.


Werkwijze:

VluchtelingenWerk helpt hen daarbij. Ze biedt daarom:

* Hulp bij huisvesting

De hulp bestaat uit het bijwonen van gesprekken, bekijken van huurcontract, het inrichten van de woning, kijken naar inkomen en toeslagen.

* Maatschappelijke begeleiding

Gericht op de cliënt wegwijs te maken in de nieuwe leefomgeving en hem/haar te begeleiden naar zelfredzaamheid.

* Inloopspreekuur

Tijdens het open spreekuur kunnen vluchtelingen terecht zonder afspraak.



Contactpersoon:


Locatie (-s) waar u terecht kunt:

Locatie Bommelerwaard
Bezoekadres: "Pand 9": van Heemstraweg-west 9, lokaal 202
Postadres: postbus 327, 5300 AH Zaltbommel
Telnr.: 0418-541017 , 0418-518101
Faxnr.: 0418 516167
E-mail: bommelerwaard@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Hoofdkantoor Vluchtelingenwerk Zuid Nederland
Bezoekadres: Kronehoefstraat 19
Postadres: Kronehoefstraat 19, 5612 HK Eindhoven
Telnr.: 040-243 30 10
E-mail: info-zuid@vluchtelingenwerk.nl

Route / kaart:



Locatie Altena
Bezoekadres: Raadhuisplein 1
Postadres: Raadhuisplein 1, 4285 CP Woudrichem
Telnr.: 0183-50 90 16
Faxnr.: 0183-50 90 17
E-mail: altena@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Bernheze en Landerd
Bezoekadres: De Misse 4a
Postadres: De Misse 4a, 5384 BZ Heesch
Telnr.: 0412-456909
E-mail: bernheze@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Drimmelen
Bezoekadres: Kerkstraat 10
Postadres: Kerkstraat 10, 4921 BB Made
Telnr.: 0162 - 687394
Faxnr.: 0162 - 687394
E-mail: drimmelen@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Geertruidenberg
Bezoekadres: Grote Kerkstraat 40a
Postadres: Grote Kerkstraat 40a, 4941 DP Raamsdonksveer
Telnr.: 0162-519386
E-mail: geertruidenberg@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Haaren
Bezoekadres: Gemeente huis, Mgr. Bekkersplein 2
Postadres: Mgr. Bekkersplein2, 5076 AV Haaren
Telnr.: 0411-644225
Faxnr.: 0411-641064
E-mail: haaren@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie's-Hertogenbosch
Bezoekadres: IJsselsingel 52
Postadres: IJsselsingel 52, 5215 CM 's-Hertogenbosch
Telnr.: 073-6140749
Faxnr.: 073-6890053
E-mail: denbosch@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Heusden
Bezoekadres: Grotestraat 63
Postadres: Grotestraat 63, 5151 JP Drunen
Telnr.: 0416-376736
E-mail: heusden@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Moerdijk
Bezoekadres: Stationsstraat 2
Postadres: Postbus 153, 4760 AD Zevenbergen
Telnr.: 0168-320967
E-mail: moerdijk@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Oss
Bezoekadres: Sterrebos 35
Postadres: Sterrebos 35, 5344 AN Oss
Telnr.: 0412-648664
Faxnr.: 0412-630491
E-mail: oss@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Roosendaal
Bezoekadres: Meidoornlaan 4
Postadres: Meidoornlaan 4, 4702AZ Roosendaal
Telnr.: 0165-558803
E-mail: roosendaal@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Schijndel
Bezoekadres: de Steeg 9-i
Postadres: de Steeg 9-i, 5482 WN Schijndel
Telnr.: 073-6894961
E-mail: schijndel@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Sint-Michielsgestel
Bezoekadres: Seminarielaan 3
Postadres: Seminarielaan 3, 5271 SG Sint Michielsgestel
Telnr.: 073-6894996, (kantoor Schijndel)
E-mail: sint-michielsgestel@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Sint Oedenrode
Bezoekadres: de Steeg 9-i
Postadres: de Steeg 9-i, 5482 WM Schijndel
Telnr.: 0413-476999
Faxnr.: 0413-470482
E-mail: sint-oedenrode@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Steenbergen
Bezoekadres: Kromme Elleboog 9
Postadres: Kromme Elleboog 9, 4651BG Steenbergen
Telnr.: 0167-563419
E-mail: steenbergen@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Uden
Bezoekadres: Aldetientstraat 21A
Postadres: Aldetientstraat 21A, 5402 ZC Uden
Telnr.: 0413-269037
Faxnr.: 0413-246493
E-mail: uden@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Veghel
Bezoekadres: De Leest 23
Postadres: De Leest 23, 5463 JA Veghel
Telnr.: 0413-353638
Faxnr.: 0413-375446
E-mail: veghel@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Waalwijk
Bezoekadres: Sint Crispijnstraat 83
Postadres: Sint Crispijnstraat 83, 5144 RC Waalwijk
Telnr.: 0416-344134
E-mail: waalwijk@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Valkenswaard
Bezoekadres: Valkenierstraat 125
Postadres: Valkenierstraat 125, 5553 CP Valkenswaard
Telnr.: 040-2823520
E-mail: valkenswaard@vluchtelingenwerk-wobb.nl

Route / kaart:



Locatie Alphen-Chaam
Bezoekadres: Cultureel Centrum Den Heuvel, Heuvelstraat 5
Postadres: Heuvelstraat 5, 5131 AP Alphen (NB)
Telnr.: 013-590 2332 / 06 - 23 87 48 22
E-mail: amelhem@snvbrabantcentraal.nl

Route / kaart:



Locatie Eindhoven
Bezoekadres: Kronehoefstraat 21
Postadres: Postbus 73, 5600 AB Eindhoven
Telnr.: 040- 243 30 10
Faxnr.: 040- 246 64 18
E-mail: info@vluchtelingenwerk.nl

Route / kaart:



Locatie Hilvarenbeek en Diessen
Bezoekadres: Vrijthof 11
Postadres: Vrijthof 11, 5081 CA Hilvarenbeek
Telnr.: 06-1504 4749
E-mail: fomarzada@vluchtelingenwerk.nl

Route / kaart:



Locatie Oisterwijk
Bezoekadres: Blokshekken 3, Oisterwijk
Postadres: Postbus 700, 5000 AS Tilburg
Telnr.: 013 - 528 25 53
Faxnr.: 013-528 4333
E-mail: fomarzada@vluchtelingenwerk.nl

Route / kaart:



Locatie Tilburg
Bezoekadres: Wilhelminapark 62
Postadres: Postbus 700, 5000 AS Tilburg
Telnr.: 013 536 36 30
Faxnr.: 013 535 72 14
E-mail: info@vluchtelingenwerk.nl

Route / kaart:




Doelgroep


- Allochtone iedereen - vanaf 12 jaar


Speciaal gericht op:
De volgende doelgroep (of -en):
- allochtonen, nieuwkomers en vluchtelingen




Gegevens ingevoerd: 12-2-2008 21:40:58
Laatste wijziging: 6-2-2019 11:01:18

Extra informatie over deelnemers


Niet geschikt of bestemd voor mensen met de volgende beperkingen:
- psychische beperkingen
- lichamelijke beperkingen, te weten: waardoor ze niet naar school kunnen.


Motivatie voor deelname:
Verplicht

Aangeboden door:

VluchtelingenWerk Zuid-Nederland


Bezoekadres: Kronehoefstraat 19 Eindhoven
Postadres: Kronehoefstraat 19, 5612 HK Eindhoven
E-mail: info-zuid@vluchtelingenwerk.nl
Telefoonnummer: 040-243 30 10
Website: www.vluchtelingenwerk.nl/zuidnederland

Route / kaart:



Organisatie Type
Hulp- en zorgverlening


Doelstelling of kernactiviteit:
Het bevorderen van het welzijn van vluchtelingen, nieuw- en oudkomers, door te streven naar sociale en economische zelfstandigheid en participatie in de (regionale) samenleving.


Belangrijkste doelgroepen:
Vluchtelingen die vanuit een asielzoekerscentrum in de Bommelerwaard komen wonen en nieuw- en oudkomers die onder de Wet Inburgering vallen.


Soorten diensten of activiteiten:
de Stichting voert de volgende activiteiten uit:
Begeleiding van asielzoekers
Begeleiding bij integratie
Hulp bij gezinshereniging
Belangenbehartiging
Organisatie van kindervakanties
Werk voor vluchtelingen
Educatie